poniedziałek, 15 października 2012

Diety modelek | Oczyszczanie organizmu


Swego czasu bardzo interesował mnie temat oczyszczania organizmu z toksyn. Każdy z nas odżywia się „różnie”, raz lepiej, innym razem troszkę gorzej. Czasami jesteśmy zmuszeni do łykania jakichś antybiotyków i krok po kroku zanieczyszczamy swój organizm. Ostatnie miesiące to kolejna moda – tym razem na „oczyszczanie” organizmu. W mediach aż huczy od reklam wspaniałych sposobów na oczyszczenie, którym zazwyczaj są różnego rodzaju suplementy, które mają nam pomóc w walce z toksynami i wszelkimi zanieczyszczeniami, które przez lata nagromadziły się w naszym organizmie.

Dieta i ruch to najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu
Szkoda tylko, że nikt w tych reklamach nie doda, że takie oczyszczanie nie ma kompletnie sensu jeśli nie planujemy zmienić swojego stylu życia. Co z tego, że suplementami oczyścimy swój organizm skoro po kilku tygodniach będzie on dokładnie tak samo zanieczyszczony jak wcześniej? No właśnie… kompletnie nic! Strata czasu i przede wszystkim pieniędzy bo reklamowane środki do tanich nie należą.

Co więc zrobić by skutecznie oczyścić nasz organizm? Po pierwsze – zdrowe odżywianie;) Choćby Twój organizm był totalnym śmietnikiem to jeśli wyrzucisz ze swojego jadłospisu wszystko co złe to systematycznie będzie się dokonywać samowolne oczyszczenie organizmu. Nie potrzeba tu żadnych tabletek. Oczywiście można to wszystko wspomagać suplementami, najlepiej naturalnymi – wtedy efekt będzie szybszy jednak pamiętaj by później nie wracać do starych nawyków. Dość popularnym w ostatnim czasie sposobem jest również dieta oczyszczająca dr. Ewy Dąbrowskiej. Jest to dieta warzywno owocowa, kuracja powinna trwać około 6 tygodni i jest znakomitym „startem” dla zdrowego odżywiania. Dostarczając organizmowi wyłącznie warzywa i owoce a rezygnując z białego pieczywa, mięsa, słodyczy i innych smakołyków zdecydowanie przyspieszamy proces oczyszczania.

Nie jest to typowa dieta odchudzająca a raczej oczyszczająca – choć bardzo często reklamują ją jako sposób na schudnięcie. Pewnie tak jest jednak moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdza się w procesie oczyszczania organizmu, polega na wyeliminowaniu z jadłospisu wszystkiego co nie zdrowe – z początku jemy wyłącznie warzywka i owoce, początki nie są zbyt proste jednak po kilku dniach da się odczuć wyraźną poprawę samopoczucia.

Kolejną rzeczą o której trzeba pamiętać jest ruch. Tak, tak – dieta oczyszczająca to jedno, zdrowe odżywianie drugie, suplementy trzecie jednak bez odpowiedniej dawki ruch niewiele zyskamy, rozpoczęcie jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych zdecydowanie przyspieszy cały proces oczyszczania. Z potem wydalisz sporo toksyn a przy okazji zadbasz o lepszą kondycję swoją i swojego serca. Dzięki tym kilku podstawowym radom bez jakichkolwiek inwestycji w farmakologię jesteś w stanie stosunkowo szybko poprawić jakość swojego życia i całkowicie przy okazji oczyścić swój organizm z toksyn.

Źródło:
http://www.odzywianie.net/dieta-oczyszczajaca/

1 komentarz: