poniedziałek, 8 października 2012

Jadłospis dla | Kobiety są na diecie przez 17 lat życia


Testowanie dietetycznych nowości to pasja wielu kobiet, które wciąż marzą o perfekcyjnej sylwetce. Według wyników najnowszych badań, temu "hobby" kobiety poświęcają średnio 17 lat swojego życia i właśnie tyle czasu są na diecie.

Jak wyliczyli badacze, kobieta w ciągu całego swego życia chudnie średnio 9 razy. Nietrudno o taki wynik skoro przeciętna dama odchudza się dwa razy w ciągu roku.

17 lat odchudzania...
- Podjęcie decyzji o przejściu na dietę może być łatwe wówczas, gdy wiemy, że czeka nas jakieś ważne wydarzenie, np. ślub lub kiedy zwyczajnie nie czujemy się dobrze w swojej skórze. Jednak, jak wskazują najnowsze badania, efektywne odchudzanie może stanowić spore wyzwanie - przyznaje Kevin Dorren, twórca programu i portalu dietetycznego Diet Chef, zleceniodawca badania.
Zdaje się, że największą bolączką kobiet na diecie jest motywacja i silna wola. Ponad 33 proc. respondentek przyznaje się do słomianego zapału - dlatego jedynie jednemu procentowi kobiet udaje się wytrwać na diecie rok. Co trzecia kobieta wytrzymuje krócej niż 6 miesięcy.

Dietetyczne fiasko panie ponoszą również za sprawą miłości do jedzenia, którą deklaruje 35 proc. badanych. Dla co piątej z kobiet przyczyną porażki mogą być również fundusze - kobiety przyznają, że zaopatrywanie się w zdrowie i dietetyczne produkty sporo kosztuje.Gdzie zatem szukają motywacji do walki z nadwagą? 33 proc. kobiet rozpoczyna swoją batalię tuż przed wakacjami. Dla 22 proc. pytanych dobrym pretekstem do rozpoczęcia diety jest ślub, jedynie 18 proc. decyduje się schudnąć ze względów zdrowotnych. (PAP Life)

Źródło:
http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-kobiety-sa-na-diecie-przez-17-lat-zycia,nId,636246

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz